Archiwum 2019/2020

26 VI 2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy !

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DO DNIA 26 VI 2020 ROK.

Informacje związane z powrotem uczniów do szkoły:

W związku z sytuacją zagrożenia życia i zdrowia związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w Polsce; od 25 marca 2020r. do odwołania zadania szkoły: dydaktyczne oraz wychowawcze są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jednocześnie od 25 maja szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III.

Zarządzenie 13/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 65 w Krakowie  dnia 15. 05. 2020 r.

w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa zawierających zasady organizacji pobytu dzieci w oddziałach przedszkolnych.

Załącznik nr 1. Procedura bezpieczeństwa COVID-19

Zarządzenie 14/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 65 w Krakowie z dnia 20. 05. 2020 r.

w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa zawierających zasady organizacji pobytu dzieci w szkole

Załącznik nr 1. Zarządzenie COVID -19, 22 maja 2020r.

W dniach od 25 marca 2020r. do 26 czerwca 2020r. sekretariat będzie nieczynny.

Wszelką korespondencję można kierować na adres szkoły:  dyrektor@nasza65.pl

Więcej informacji o sytuacji związanej z koronawirusem – tutaj

1 VI 2020

Kochani Uczniowie!

Dzisiaj Wasze święto ! Z tej okazji życzymy Wam dużo uśmiechu, radości i spełnienia marzeń! 

Niestety nie możemy świętować tego dnia wspólnie z Wami w naszej szkole,ale mamy dla Was niespodziankę!

Miłego oglądania!

18 V 2020

Rok 2020 został ogłoszony rokiem Jana Pawła II. Dzień 18. maja to 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II . Przyłączamy się również do „świętowania” tej rocznicy. Oto prace naszych uczniów, którzy zechcieli wziąć udział w akcji: „Laurka dla Jana Pawła II”.

30 IV 2020

Szanowni Państwo

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021. Listy zostały udostępnione na drzwiach szkoły. Równocześnie została Państwu przesłana na adres e-mail informacja o wynikach rekrutacji.

Kolejny etap trwać będzie od 4 maja do 15 maja. Jest to czas na tzw. potwierdzanie woli przyjęcia. Ze względu na obecną sytuację wprowadzona zostanie nowa funkcjonalność modułu rekrutacyjnego Elemento. Wolę przyjęcia dziecka rodzic będzie mógł potwierdzić elektronicznie logując się na konto dziecka (krakow.elemento.pl). Funkcjonalność ta zostanie włączona dla rodziców w poniedziałek (4 maja). Można również przesłać skan potwierdzenia woli (potwierdzenie – klasa I) na adres sp65kw@poczta.onet.pl.

Lucyna Mendel-Brania

24 IV 2020

Szanowni Państwo

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021. Listy zostały udostępnione na drzwiach szkoły. Równocześnie została Państwu przesłana na adres e-mail informacja o wynikach rekrutacji.

Kolejny etap trwać będzie od 27 kwietnia do 08 maja. Jest to czas na tzw. potwierdzanie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia rodziców. Ze względu na obecną sytuację wprowadzona zostanie nowa funkcjonalność modułu rekrutacyjnego Formico. Wolę przyjęcia dziecka rodzic będzie mógł potwierdzić elektronicznie logując się na konto dziecka (krakow.formico.pl). Funkcjonalność ta zostanie włączona dla rodziców w poniedziałek (27 kwietnia). Można również przesłać skan potwierdzenia woli (załącznik – potwierdzenie woli) na adres sp65kw@poczta.onet.pl.

Lucyna Mendel-Brania

REKRUTACJA

Poniżej znajdują się linki informacyjne!

PORTAL EDUKACYJNY – REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA – INFORMACJE

FORMICO- FORMULARZ REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

PORTAL EDUKACYJNY – REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ – INFORMACJE

FORMULARZ REKRUTACJI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

24 IV 2020

Komunikat Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia:

Szanowni Państwo,

Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br. każdy mieszkaniec miasta Krakowa może przygotować i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl. Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje jak złożyć projekt znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl lub pod numerem 12 616 1111.  

Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji.

Włączenie się Państwa w działania promujące powyższy projekt ma duże znaczenie dla osiągnięcia związanych z nim założeń oraz promowania Krakowa jako miasta przyjaznego mieszkańcom.


Z poważaniem

Elżbieta Kois-Żurek
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia

17 IV 2020

Krakowskie firmy we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa rozpoczęły akcję #DajżeKompa. W jej ramach darczyńcy przekazują sprzęt komputerowy, który nie jest im już potrzebny i po przygotowaniu do użytkowania i zdezynfekowaniu trafi do krakowskich uczniów za pośrednictwem paczkomatów. Sprzęt ma być przekazywany uczniom na zawsze, nie tylko na czas nauki zdalnej. Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o zaangażowanie w realizację wspominanej inicjatywy, która nie uda się bez Państwa wsparcia oraz wiedzy o potrzebach uczniów uczęszczających do zarządzanych przez Państwa szkół. Do udziału w akcji, za pośrednictwem strony www.dajzekompa.pl, mogą być zgłaszani uczniowie i nauczyciele z Krakowa. Projekt jest tak zaplanowany, żeby w pierwszej kolejności pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących i tu jest ogromna rola Państwa Dyrektorów. Wydział Edukacji przekazał Fundacji Poland Business Run dane kontaktowe do krakowskich szkół samorządowych i Fundacja ta będzie kontaktować się z Państwem z prośbą o weryfikację zgłoszonych do udziału w akcji uczniów z Państwa szkoły i informację, czy zgłoszone osoby według Państwa powinny otrzymać sprzęt komputerowy. Bardzo proszę o wsparcie Fundacji w tym zakresie. Dzięki temu wsparcie dotrze do faktycznie potrzebujących osób. Równocześnie nadmieniam, że do udziału w akcji można zgłaszać także potrzebujących nauczycieli, w pierwszej kolejności akcja kierowana będzie do uczniów, w drugiej kolejności do nauczycieli. Informacje dotyczące akcji #DajżeKompa, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie www.dajzekompa.pl oraz na Facebooku. W załączeniu przesyłam również materiały graficzne, które można wykorzystać, jeżeli będą Państwo zainteresowani publikacją informacji na temat akcji #DajżeKompa na stronach internetowych szkół. Z wyrazami szacunku Ewa Całus Dyrektorka Wydziału Edukacji

14 II 2020

Takie piękne pisanki przygotowała klasa 4 !

21 III 2020

#ZespolKolorowychSkarpetek.

21 marca to światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i pierwszy dzień wiosny ! ☀️
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia.
Dołączyliśmy do akcji! Jest to wyraz naszej radości, tolerancji i solidarności z Osobami z Zespołem Downa. ?

PS mamy tu stopy naszych uczniów, rodziców, nauczycieli z rodzinami oraz …. Pani Dyrektor 😉 Szukaj, może kogoś rozpoznasz …

21 III 2020

Kto powiedział, że zdalnie nie możemy się WSPÓLNIE BAWIĆ ?

Z okazji pierwszego dnia wiosny zaproponowaliśmy naszym uczniom zabawę!

Zakręć kołem i do dzieła ——–> ruletka!        Baza? Tor przeszkód? A może musisz wyzwać rodzeństwo w bitwie w grze planszowej?

Nawet gdy sytuacja jest trudna i nie możemy się spotkać – daliśmy radę!

Zobaczcie sami:

Nasz Człowiek z MasterChef Junior!

Kuba Paliś z klasy V jest dalej w grze!
Gratulujemy, oglądamy w niedziele o godz. 20:00!
Jesteśmy z Ciebie dumni!

8 III 2020

DZIEŃ KOBIET!

Kwiaty od Samorządu Uczniowskiego dla naszych Pań! 

7 III 2020

Piątkowe prezentacje stały się już naszą tradycją ;). Tym razem poznaliśmy tajemnice minerałów. Pełen profesjonalizm prelegentek 🙂 zachwycił słuchaczy.
Poniżej także inne atrakcje świetlicowej rzeczywistości 

NASI LUDZIE W TELEWIZJI 🙂

Zadanie na spostrzegawczość – znajdź znajomą twarz!
Podpowiedź: Mikołaj (kl. IV), Kuba (kl. V). 🙂
Gratulujemy! Oglądamy w tę niedzielę i trzymamy kciuki!
Pasja to droga do spełniania marzeń! 

6 III 2020

Członkowie naszej załogi się szkolą!

21 krakowskich szkół i przedszkoli wzbogaciło się o zestawy automatycznych defibrylatorów szkoleniowych i fantomów, które są niezbędne do praktycznej nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Więcej informacji pod linkiem
https://www.krakow.pl/…/237672,26,komunikat,zestawy_do_resu…

5 III 2020 

Dzisiaj odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze nauki! Gratulujemy nagrodzonym:)

2III2020 

Jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji nauczyciele: E. Wielowska, N. Kapek i M. Zalewski zorganizowali II Szkolny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych, który przyjął tym razem charakter konkursu literackiego, w którym uczniowie naszej szkoły chętnie i bardzo licznie wzięli udział.

29 II 2020

Za nami, kolejna, solidna dawka wiedzy. Dzięki Monice z klasy I, poznaliśmy ciekawostki z życia motyli. Nazwy niektórych to istna gimnastyka dla każdego języka 😉 Asia, z klasy III – profesjonalnie przedstawiła nam problem smogu. Dziękujemy za te prelekcje i zachęcamy Innych do podzielenia się z nami nową porcją wiedzy!

28 II 2020

klasa VII odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Uczniowie przekonali się, że książki to nie wszystko, co można w niej znaleźć

27 II 2020

27 lutego klasa 2 udała się do Muzeum Inżynerii Miejskiej. Celem naszej wyprawy był projekt:” Miasto Przyszłości”. Uczniowie wcielili się w architektów i zaprojektowali z mega-klocków Kraków za 100 lat. Oprócz zajęć zwiedziliśmy najnowszą wystawę Futuronauci.
Futuronauci zabrali nas w podróż przez osiągnięcia nauki i technologii.
Stanowiska multimedialne pozwoliły wcielić się w rolę członka załogi statku.
Podróż w przyszłość pokazała nam, że wszelkie zmiany w życiu są nieuniknione. To była naprawdę ciekawa i kształcąca wycieczka!

24 II 2020 

KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – EDYCJA VI – 2020 r.
Szanowni Państwo,
niebawem uczniów czeka wybór kolejnej ścieżki edukacyjnej. To jedno z pierwszych
tak poważnych wyzwań w życiu młodego człowieka, które będzie miało w przyszłości duży wpływ na jego dalsze życiowe wybory. Wykształcenie i wiedza decydują o zwiększeniu szansy na zdobycie interesującego zawodu zwłaszcza teraz, kiedy rynek pracy jest tak dynamiczny,
a zawody przyszłości będą zupełnie inne niż te, które znamy teraz. Istotne jest inwestowanie
w kompetencje. Myślenie perspektywiczne, ciekawość świata, otwartość na zmiany, praca
Prezydent Miasta Krakowa od lat realizuje działania oparte na przekazywaniu rzetelnej
i obiektywnej wiedzy, która pomaga zarówno Uczniowi, jak i Jego Rodzicom podjąć decyzję,
co do dalszego kształcenia.
W imieniu Pana Prezydenta zachęcam Państwa do udziału w VI edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się w tym roku od 2 do 6 marca.
Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Z każdym kolejnym rokiem oferty składane przez szkoły prowadzące kształcenie zawodowe są bardziej różnorodne, dając tym samym możliwość poniesienia kwalifikacji albo nawet przekwalifikowania się.
Wydarzeniem towarzyszącym tej inicjatywie są Otwarte Soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.
Zgodnie z ustaleniami Zespołu Doradczego Dyrektorów Szkół Technicznych w tym roku zostaną one zorganizowane 7 marca i 25 kwietnia.
Ewa Całus
Dyrektorka Wydziału Edukacji

24 II 2020

Znów ogłaszamy sukces!
Dziś, 24 lutego nasi Zawodnicy rozgromili przeciwników: 10:2; 11;4!
Mamy 1 miejsce w grupie i awans do kolejnej rundy półfinału.
Gratulacje dla naszej Drużyny!
Jak widać, nie tylko piłką nożną żyją Młodzi 

21 II 2020

W świetlicy szkolnej życie toczy się swoim rytmem 🙂
Dzisiaj, Oliwka z klasy IV wraz ze swoimi koleżankami przedstawiła samodzielnie przygotowaną prezentację o fenkach pustynnych. Było ciekawie i profesjonalnie! Brawo za pomysł i świetną dawkę wiedzy!
Oliwko – gratulujemy! 🙂 Mamy nadzieję, że zachęciłaś dzieci do podzielania się z nami innymi ciekawostkami.
PS fenki to urocze stworzenia 

20 II 2020

Akcja Samorządu Uczniowskiego w „Tłusty Czwartek”
W ten radosny dzień nie zapomnieliśmy o Dzieciach, które cierpią głód.
Fundusze zebrane podczas dzisiejszej Akcji przekażemy na
rzecz głodujących Dzieci w Afryce.
O zebranej kwocie poinformujemy niedługo.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie! Wasze serca są ogromne i otwarte na potrzebujących???.

UWAGA!
Z okazji Tłustego Czwartku Samorząd Uczniowski zaprasza do zakupu słodkości!
Zebrane fundusze przekażemy do UNICEF – Akcja „Pomoc dla Nigru”
https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/pomocdlanigru/154…

Bo kto, jeśli nie my?

19 II 2020

Szkolimy się dla Was! 

W środę odbył się w naszej szkole „Spacer Edukacyjny”. Wydarzenie to było podsumowaniem kilkuletniego programu – Całościowy Rozwój Szkół 2 dotyczącego zmiany podejścia do systemu oceniania i pracy z uczniem podczas lekcji.  Cieszymy się, że możemy się dla Was rozwijać! 

Dziękujemy firmie Gołębnik oraz chórowi  szkolnemu za umilenie nam tego wydarzenia (film z występu na pasku z prawej strony).

17 II 2020 

Światowy dzień kota w Szkole Podstawowej nr 65 w Krakowie.

14 II 2020

Walentynki w naszej szkole!

13 II 2020

Nasz opiekun był i zdobywał wiedzę 🙂
Więcej pod linkiem
http://www.krakow.pl/…/237250,34,komunikat,dzialamy__wiec_j…

12 II 2020

12 lutego uczniowie z klasy VII w ramach projektu: Uczeń – Obywatel wzięli udział w sesji Rady Miasta Krakowa oraz spotkali się z radnym Panem Starobratem. Młodzi obywatele mogli zapoznać się z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego. To cenna, żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie

27 I 2020 – 31 I 2020

W naszej szkole trwa akcja „Zima w Szkole”! 

24 I 2020

W dniu 24 stycznia Najukochańsze Babcie i Dziadkowie odwiedzili nasze przedszkole, dziękujemy za wzruszające, wspólne chwile i za to że Jesteście Babciu i Dziadku ?

24 I 2020

Nadszedł wreszcie czas, że Samorząd Uczniowski zorganizował planowaną od kilku lat :)? „Filmową Noc w Szkole” Było to nie lada przedsięwzięcie, ale się udało! Frekwencja dopisała, humory także! Obejrzeliśmy: „Stalowego Giganta”, ” Wakacje z Mikołajkiem”, „Cudownego chłopaka” i „Mojego przyjaciel Hachiko”. Kinomanów sen zmorzył około 3 nad ranem, a pobudka była już o 7 rano 🙂 Mamy nadzieję, że się podobało, a brak snu nie odbił się znacząco na Waszym i naszym (opiekunów) zdrowiu! 😉

20 I 2020

W tym roku również wspieraliśmy akcję „Gwiazdka dla Zwierzaka”.

10 I 2020

Przed feriami udało się w naszej szkole zorganizować : „Zimowe Czytanie w 65”. Dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Teresie za tę potrzebną i miłą dla dzieci akcję

20 XII 2019 r.

A nasze jasełka – przygotowane przez klasę V, pod kierownictwem Pani Edyty i księdza Krzysztofa wyglądały tak! 🙂 Wszystko było zapięte na ostatni guzik! Grą aktorską zasłużyliście na Oscara! 

18 XII 2019 r. 

Polsko- angielski konkurs dzielnicowy – Słowo – Muzyka – Taniec

18 XII 2019 r.

NASZE ANIOŁY ZE SZKOŁY!
Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki na rzecz Fundacji „Promień Nadziei”
Jesteście Kochani! 

10 XII 2019 r. 

10 grudnia udziałem w konferencji „Mediacja Rówieśnicza – Szansa na Lepszą Przyszłość” zakończyliśmy I etap szkolenia naszych mediatorów.
Największe wrażenie zrobiła sędzia Anna Maria Wesołowska. Jej wykład poparty przykładami z długoletniej praktyki sędziowskiej bardzo zainteresował jakże wymagających młodych słuchaczy. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym świetnym wydarzeniu 🙂
PS a zespół muzyczny dał czadu!

6 XII 2019 r.

MAMY ŚWIETNY PREZENT MIKOŁAJKOWY!
Pierwsze miejsce i złoty medal w turnieju koszykówki, rozegranym w Hali Korony!
Drużyno! Tak trzymać! 

6 XII 2019 r. 

MIKOŁAJKI!

6 XII 2019 r. 

Szkolenie MŁODYCH MEDIATORÓW

5 XII 2019 r.

„ANIOŁY ZE SZKOŁY”
18 GRUDNIA DOŁĄCZAMY DO AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ FUNDACJI „PROMIEŃ NADZIEI”

W środę (18 grudnia) wolontariusz z naszej szkoły przejdzie po klasach z puszką kwestarską i od chętnych osób zbierze symboliczną darowiznę na cele statutowe Fundacji.
Udział w akcji jest dobrowolny 

29 XI 2019 r.

Dzień Postaci z Filmu!
Samorząd Uczniowski : Pokaż nam swoje prawdziwe oblicze 😉 Czy bliżej Ci do Elzy, czy Godzilli? 😉 🙂 A może ….. ? Liczymy na odwagę, kreatywność i dobrą zabawę!

29 XI 2019 r.

Czas rozpocząć zabawy andrzejkowe! Z tej okazji klasa 4 wybrała się do „Dziórawego Kotła” na pokaz magii! Były magiczne eliksiry, „Muffiny, które przeżyły” i całe mnóstwo zaklęć!

26 XI 2019 r. 

Międzyszkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy „Mądra głowa – sprawne ręce” zorgnizowany przez SP nr 8 w Krakowie – tam też byliśmy!

22 XI 2019 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Słowo…regulamin grudzien 2019

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO

22 XI 2019 r.

Dzień życzliwości w naszej szkole! Z tej okazji na drzwiach klas pojawiły się kartki, na których każdy mógł zapisać coś miłego 😉

17 XI 2019 r.

BEZPIECZNA SZKOŁA – SZKOŁA MŁODYCH MEDIATORÓW
JESTEŚMY W PROJEKCIE!

Dziękujemy uczniom, którzy wskazali w swoich klasach osoby, które Ich zdaniem mogłyby zaangażować się w mediacje rówieśnicze.
To duże wyróżnienie i ogromne zaufanie do rówieśników. Wszyscy wybrani kandydaci wyrazili zgodę na udział w projekcie. Czekamy jeszcze na informacje od rodziców i ruszamy ze szkoleniami 🙂

We wrześniu tego roku, w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018 – 2020 pn. „Bezpieczny Kraków”, w 28 placówkach szkolno-oświatowych ruszą zajęcia pn.„Szkoła dla młodych mediatorów”.

Istotnym elementem zajęć będzie przeprowadzenie warsztatów dla uczniów, czyli kandydatów na mediatorów rówieśniczych, którzy pod okiem nauczycieli – ich opiekunów, stworzą Szkolne Zespoły Mediacji.

Wiedza i doświadczenie nabyte w czasie zajęć pozwolą uczniom-mediatorom rówieśniczym na rozwiązywanie przez nich sytuacji konfliktowych, jakie często mają miejsce pomiędzy ich koleżankami i kolegami w szkole, co z pewnością przyczyni się do budowania zgranej, wolnej od agresji społeczności szkolnej.

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

www.bezpieczny.krakow.pl [Not a valid template]

4-7 XI 2019 r. 

klasa 8 na Ukrainie

Patrzcie, podziwiajcie i razem z nami zanućcie 😉

Hej, tam gdzieś znad czarnej wody
Wsiada na koń Kozak młody.
Czule żegna się z dziewczyną,
Jeszcze czulej z Ukrainą.

Hej, hej, hej sokoły
Omijajcie góry, lasy, doły.
Dzwoń, dzwoń, dzwoń dzwoneczku,
Mój stepowy skowroneczku. … 

14 XI 2019 r.

VII KLASA – projekt UCZEŃ – OBYWATEL 

14 XI 2019 r.

I DEBATA OKSFORDZKA W SP NR 65 W KRAKOWIE
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się I Debata Oksfordzka. Było to prawdziwe wyzwanie nie tylko dla Młodych Mówców, ale także nas – organizatorów. Wszyscy byliśmy nieco spięci i onieśmieleni wymagającą formą tejże debaty.
Zaskoczył nas profesjonalizm, zdolności oratorskie oraz przygotowanie wszystkich zaproszonych drużyn.
Choć w każdym starciu mogła zwyciężyć tylko jedna drużyna, o przegranych nie ma tu mowy!
Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom i Nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem uczniów.
Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy!

PS w I starciu nasza szkoła odniosła zwycięstwo 😉 🙂

Poniżej przedstawiamy tezy trzech wystąpień.

I WYSTĄPIENIE
TEZA: Zakaz korzystania ze smartfonów w szkole jest w dzisiejszych czasach absurdem.

DRUŻYNY:
Propozycja: SZKOŁA Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Janczarskiego w Krakowie
Opozycja: Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Matejki w Krakowie

II WYSTĄPIENIE

TEZA: Jednolity strój szkolny jest potrzebny.
DRUŻYNY:
Propozycja: SZKOŁA Szkoła Podstawowa nr 26 im. Andrzeja Struga w Krakowie
Opozycja: Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. Wiktora Zina w Krakowie

III WYSTĄPIENIE

TEZA: Media ogłupiają społeczeństwo.
DRUŻYNY:
Propozycja: SZKOŁA Szkoła Podstawowa nr 47 im. Stefana Czarnieckiego w Krakowie
Opozycja: Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

12 XI 2019 r.

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 12. 11.

8 XI 2019 r.

#SzkołaDoHymnu
11:11
W skupieniu i z radością dołączamy do Akcji!
Niech nam żyje Niepodległa!

31 X 2019 r.

Uczniowie klasy VIII dołączyli do Akcji wysyłania pocztówek do żyjących Powstańców Warszawskich.
Pamiętamy o Was!
https://bohateron.pl/ [Not a valid template]

31 X 2019 r. 

Nie taka „Mitologia” straszna, jak ją malują 🙂
V klasa skutecznie rozprawiła się z tym stereotypem.
Na warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Panią Edytę, przygotowała inscenizacje wybranych mitów.
Zabawa była przednia i mity stały się wszystkim jakby bliższe 🙂

30 X 2019 r.

101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W środę (30.10) o godz. 11.00 z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polską zaplanowano okolicznościowe uroczystości na Pl. Niepodległości w miejscu dawnych koszar austriackich, gdzie rozpoczęła się akcja wyzwalania Krakowa. To przypomnienie, że „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu”. W programie miejskich obchodów znalazło się także m.in.: złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Legionistom Podgórskim na Rynku Podgórskim i na grobie kpt. Antoniego Stawarza oraz bieg sztafetowy o szablę kpt. Stawarza.

I my tam byliśmy ze Sztandarem naszej szkoły.
To była żywa lekcja historii, abyśmy nigdy nie zapomnieli jaką wartością jest wolność i niepodległość.

29 X 2019 r.

29 października, klasa V zakończyła realizowany w naszej szkole cykl warsztatów „Podaruj chwilę”. Dotknięcie problemów z jakimi borykają się niepełnosprawni pozwoli nam na pewno szerzej otworzyć oczy na ich codzienne zmagania z rzeczywistością. Bardzo dziękujemy Pani Annie Pardyak za pokazanie nam świata, który nie dla wszystkich wygląda tak samo.
http://mdkna102.krakow.pl/?page_id=181

28 X 2019 r.

Dzień Kolorowych Skarpetek Nie do Pary!
Kto powiedział, że skarpety muszą być do pary? Kto powiedział, że muszą być w jednolitym kolorze? Dziś w naszej szkole na nogach królowały: truskawki, arbuzy, owady! SU dziękuje Wszystkim za dołączenie do zabawy! 🙂
Niech kolor będzie z Wami!

25 X 2019 r.

Uroczyste podsumowanie projektu: „Szkolne Ekopomysły” w Urzędzie Miasta Krakowa

24 X 2019 r.

I my tam byliśmy!
Były dyskusje, burze mózgów i wymiana doświadczeń. Smaczny poczęstunek dodawał energii a wesołe tańce i karaoke poszerzały uśmiechy na naszych twarzach 🙂
Dziękujemy za zaproszenie. Za rok na pewno znów się zjawimy 

24 X 2019 r. 

Piłkarska jesień wciąż trwa. Nasi młodsi piłkarze z klas IV-VI zajęli wysokie miejsce w turnieju. Zapewne to nie jest Ich ostatnie słowo :)!

21 X 2019r. 

Wycieczka 7 klasy do muzeum lotnictwa

21 października, klasa VII zrealizowała 😉 swoją nagrodę za zajęcie II miejsca w Rowerowym Maju. Pogoda była majowa i humory dopisywały (patrz zdjęcia :))!

22X 2019 r. 

Ślubowanie pierwszoklasistów

16 X2019 r.

Bijemy rekordy w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy!

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ!

Było nas aż 170 osób!

11 X 2019 r.

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji klasa 4 przygotowała uroczysty apel podczas którego nie zabrakło życzeń dla nauczycieli.

Zapraszamy na fotorelację

jeszcze jedna fotorelacja – dziękujemy Pani Annie Lampie – Stawowy

9 X 2019r.

Mamy już wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego!

Przewodniczącą ponownie została Alicja Cholewa z kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!

8 X 2019r.

Wybory do SU!
Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu SU. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, bez większych zakłóceń. Serdecznie dziękujemy profesjonalnej Komisji Wyborczej 🙂 oraz wyborcom, którzy bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do tego święta szkolnej demokracji. Ostateczne wyniki wyborów podamy wkrótce.
Fotorelacja poniżej.

4X2019 r. 

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów! 

Nasza szkoła bierze aktywny udział w projekcie BEZPIECZNY KRAKÓW, w ramach którego uczniowie wypełniają ankiety a nasi nauczyciele uczestniczą w licznych szkoleniach!

3X2019 r.

To już 8X2019 r odbędą się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole! Zanim jednak podejmiemy decyzję – warto zapoznać się z postulatami wyborczymi naszych kandydatów! Dzisiaj właśnie mieli okazję zaprezentować się społeczności szkolnej 😉

3X2019r.

Wiemy, że każdy głos się liczy! I nasz głos też ma znaczenie!

Głosujemy w budżecie obywatelskim

1 X 2019r.

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych – w naszej szkole również go obchodziliśmy! Już po raz drugi każda klasa przygotowała informacje na temat danego kraju i zaprezentowała go koleżankom i kolegom. Było bardzo smacznie i kolorowo! Dzięki doskonale przygotowanym plakatom wiemy więcej o krajach takich jak Gruzja, Chorwacja, Włochy, Irlandia, Kanada, Australia, Argentyna i Norwegia! Uczniowie mieli okazję poznać tradycyjne stroje, poznać język oraz skosztować smakołyków! Zapraszamy na fotorelacje!

(Dziękuję pani A. Lampie z udostępnienie zdjęć)

30 IX 2019 r.

Mamy to!
Podczas turnieju piłkarskiego szkół krakowskich dla klas VII i VIII nasza szkoła zajęła III miejsce. W niezwykle pasjonującym meczu o III miejsce w regulaminowym czasie gry było 1:1. O tym, kto zwycięży zdecydowały rzuty karne.
Gratulujemy!

27 IX 2019 r.

Budżet obywatelski: zachęcamy uczniów do głosowania!

https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/233361,1812,komunikat,budzet_obywatelski__zachecamy_uczniow_do_glosowania_.html

27 IX 2019 r.

SZANOWNI RODZICE!

Przedstawiamy propozycje ubezpieczenia na rok szkolny 2019/2020 !

OWU NNW Szkolne IV RODO

NNW IV 184 KARTA

2019_09_25_Oferta_dla_SP_65_Golikówka_Przedszkole

2019_09_25_Oferta_dla_SP_65_Golikówka_Podstawówka

24 IX 2019 r.

PODSUMOWANIE PROJEKTU STARS

21 IX 2019 r.

SZKOLNE EKOPOMYSŁY

21.09.2019, sobota 😉 – a my w Zespole Szkół Chemicznych na ul. Krupniczej realizujemy projekt: „Szkolne Ekopomysły”
Powstaje kompostownik 🙂
Bo chemia nie jest taka straszna, jak ją malują

17 IX 2019 r.

KOCHANI!

Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur do zbliżających się wyborów do nowych władz Samorządu Uczniowskiego.
Chcesz coś zmienić w szkole, masz ciekawy pomysł, charyzmę, umiesz porwać tłumy? 🙂
Jeżeli tak, to SU jest Twoim przeznaczeniem. 😀 Nie oglądaj się na innych – zgłoś się i działaj! 

Znalezione obrazy dla zapytania leader

09 IX 2019r. 

#naukobus # planetobus

Było bardzo naukowo, bardzo ciekawie i z dużą dawką radości! Naukowcy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy zaprosili naszych uczniów na pokazy do Domu Kultury Rybitwy. W Naukobusie uczniowie badali tajniki podstaw fizyki – sprawdzali działanie siły odśrodkowej, grawitacji, przewodzenie czy poznawali człowieka od środka. W mobilnym planetarium zobaczyli gwiazdozbiory, planety i księżyce – a nawet czarną dziurę! Najlepsza nauka to ta przez zabawę! Dziękujemy!

Więcej zdjęć w galerii