ARCHIWUM

26 XI 2020

KOCHANI!
Mamy już wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w SP Nr 65 w Krakowie!
Ciekawi… ?
Oto one:
Przewodniczącą Szkoły została : BLANKA ŁOZIŃSKA ( kl. VIII) – 33% głosów
Zastępcą Przewodniczącej : JAKUB CIĘCIWA
(kl. VI) – 25% głosów
Skarbnikiem : NATALIA STUDENCKA (kl. VI) – 18%głosów
Do SU wchodzą także dwie stałe członkinie Zarządu.
Są to:
OLIWIA PRUŚ oraz MAJA KRUK z klasy VI (obie Dziewczyny uzyskały po 10% głosów wyborców).
Zwycięzcom serdecznie gratuluję i liczę na dobrą, aktywną współpracę! ?
Wszystkim Kandydatom bardzo dziękuję za udział w wyborach!
W tym roku wygrał ktoś inny, ale… za rok, możesz to być Ty! ? Potraktujcie te nietypowe wybory (on-line) jako rozgrzewkę i trening przed następną kampanią wyborczą, którą mam nadzieję przeprowadzimy już „na żywo”.
Opiekun SU, Ewa Cichor

11 XI 2020

Nasza ,, Zerówka” w akcji ,, Szkoła do hymnu” 10.11.2012 godz.11.11 

 
A tak powiewają flagi w naszych domach! 

 

8 XI 2020

Udało się! Choć z nieco mniejszym niż zwykle rozmachem – w związku z troską o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej!
Pomimo mniejszej ilości zgromadzonych gości, uroczystość nie straciła nic ze swojej powagi i rangi! Było dostojnie, pięknie i wzruszająco. ? Oficjalnie witamy naszych kochanych Pierwszoklasistów w SP nr 65! Życzymy samych pięknych, ciepłych, radosnych dni w murach naszej szkoły! Powodzenia!

 

28 X 2020

Nauka to nie tylko książki i ławki, ale przede wszystkim praktyczne działanie. Uczenie się przez doświadczenie od wielu lat jest najlepszym sposobem na utrwalenie wiadomości. Klasa 3 swoją sale zamieniła w pracownię. Piętra lasu umieściła w słoiku. Wykorzystała dary jesieni i nieograniczoną wyobraźnię do stworzenia pięknych dekoracji. Zapach liści, igieł i szyszek towarzyszył jej cały dzień.

28 X 2020

LEGENDY KRAKOWSKIE W III KLASIE
Nie przyszła góra do Mahometa, przyszedł Mahomet do góry, ?. W najbliższym czasie najmłodsze klasy miały uczestniczyć w wyjściu Śladem Krakowskich Legend. Obecna sytuacja zmusiła nas do zmiany planów. Ale to nie znaczy, że mamy z nich rezygnować. W ramach wyjścia odwiedziła nas Pani przewodnik, która zabrała uczniów w podróż śladem krakowskich legend. Smok Wawelski, Pan Twardowski, Brama Floriańska to tylko nieliczne legendy, które poznali uczniowie.
Oprócz opowieści było mnóstwo ciekawych zagadek.

 

24 X 2020

Pocztówki, pocztówki, pocztówki ?
I już są!
Wyczekiwane pocztówki od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu doszły!
Uśmiech i radość towarzyszyła nam cały dzień!
Przed nami spotkanie on-line! ?

 

13 X 2020 

GRA W DOBRE ZACHOWANIE! KLASA III
Gra w dobre zachowanie rozpoczyna się teraz!
Uczniowie klasy 3 od tych słów zaczęli pierwszą rozgrywkę.
Kilkuminutowe rundy wplatane w tok zajęć uczą prawidłowego przestrzegania zasad społecznych, a w konsekwencji poprawiają koncentrację i uważność podczas lekcji.
Kilka formalnych słów o projekcie:
Fundacja Ukryte Skrzydła.
Od czerwca 2017 roku realizujemy projekt Good Behavior Game (GBG), który jest strategią kierowania/zarządzania nauką uczniów, aby ułatwić dzieciom dobre funkcjonowanie w roli uczniów oraz przestrzeganie zasad zachowania obowiązujących w szkole. GBG nie jest „programem” w tradycyjnym sensie, na który trzeba przeznaczyć godziny lekcyjne. Nauczyciel wplata grę w normalne zajęcia szkolne. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w młodszym wieku szkolnym (6-9 lat). Jego celem jest wzmacnianie czynników chroniących przed zaburzeniami zachowania i funkcjonowania społecznego.
GBG został wybrany do adaptacji jako jeden z najbardziej skutecznych programów profilaktycznych dostępnych na świecie. Jest on rekomendowany jako skuteczny program oparty na dowodach (evidence-based programs), między innymi przez Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA), Center for the Study and Prevention of Violence (CSPV). W 2012 roku GBG został uhonorowany przez Królową Szwecji Międzynarodową Nagrodą „Best Practice”.
Adaptacja GBG do polskich warunków kulturowych prowadzona jest zgodnie z międzynarodowymi standardami w tej dziedzinie, we współpracy z American Institutes for Research (AIR) odpowiedzialnym za upowszechnianie GBG w USA i innych krajach.
Bo szkoła to nie tylko książki i ławki! To przede wszystkim ludzie, których codziennie spotykasz ,o których będziesz pamiętać już zawsze!

13 X 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – DZIEŃ NAUCZYCIELA W SP 65
Choć obecny czas zmusza nas do zachowania dystansu społecznego, udało nam się przez chwilę poświętować! ?
Kochani Uczniowie, dziękujemy za to, że jesteście i o nas pamiętacie. ???

 

 

12X2020

A nasze najmłodsze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich w przedszkolu.Miały możliwość obejrzeć owady w prawdziwym ulu i
dowiedzieć się wiele o życiu tych pożytecznych owadów???

12 X 2020

Podróże kształcą?
Podczas cyklicznych spotkań organizowanych przez Dom Kultury z podróżnikami z całego świata dowiadujemy się ciekawostek o odległych krajach.
Kim była Margeritta i kto wybudował krzywą wieżę w Pizzie?
Do czego Hindusom potrzebna jest kropka na czole i dlaczego Słoń jest taki dla nich ważny?
Ile trwa „sylwester” w Chinach i dlaczego ich psy wyglądają jak dzikie zwierzęta?
Swoją wiedzą podzielili się z nami pasjonaci podróży. Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne?

8 X2020

,,W zdrowym ciele zdrowy duch”
Grupa Stumilowy Las ( nasza zerówka) na zajęciach w Tauron Arena Kraków. Akademia Przedszkolaka to nauka współpracy w drużynie, gry fair Play i super zabawa?

8 X 2020

8 października nasi dzielni Podopieczni doskonalili jazdę pojazdami napędzanymi siłą mięśni nóg, na torze przeszkód ?
Trzeba przyznać, że umieją to robić! ?

 

6 X 2020

W obecnych czasach pisanie do kogoś listów i wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a lub e-maila, bo tak jest łatwiej i wygodniej. Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania się, jaką jest wysyłanie pocztówek.

Klasa 3 nawiązała kontakt z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu z klasą 3A. Uczniowie z obydwu szkół na tych samych lekcjach wypełniali imienne pocztówki. Każdy uczeń wylosował do kogo wyślę swoją kartkę z pięknym widokiem Krakowa.

Uczniowie zostali zapoznani z głównymi zabytkami/ atrakcjami Wrocławia oraz w kliku słowach została im przybliżona klasa 3A z Wrocławia.

 Pocztówki zostały nadane!

Teraz z niecierpliwością czekamy na te, które nadała 3A. 

 

6 X 2020

Leonardo da Vinci znany ze słynnego obrazu Mona Lisa, ale czy tylko tym zasłynął ? Okazuje się, że nie, był również mistrzem zasad mechaniki. Wprowadził do użycia dźwigniewspornikikoła pasowekorbymechanizmy zębatkowe. Wielki  artysta wykonał znacznie więcej projektów technicznych niż prac artystycznych, co wskazuje na to, że inżynieria była niezmiernie ważną dziedziną jego zainteresowań.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III mieli okazję poznać jego techniczną stronę biorąc udział w wystawie wynalazków Leonarda da Vinci w Klubie Kultury Rybitwy.  Mogli wcielić się w małych konstruktorów wielkich dzieł.  Wszyscy chętnie testowali, projektowali i poznawali historię wielkiego człowieka. 

 

6 X 2020

Pan Twardowski

We wrześniu klasy edukacji wczesnoszkolnej wzięły udział w przedstawieniu teatralnym „Pan Twardowski”. W niecodziennych warunkach, bo pod chmurką odbyło się widowisko.  Gościnnie skorzystaliśmy ze sceny przy Klubie Kultury Rybitwy.  Występ aktorów dostarczył najmłodszym uczniom niezapomnianych wrażeń, nie tylko byli widzami ,ale mogli się wcielić w aktorów tego przedstawienia.  

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne

5X2020

Klasa III rozpoczyna drugi miesiąc nauki projektem „ Z kulturą mi do twarzy”.  Czy kultura to tylko dobre wychowanie? Uprzejmość? Grzeczność? A może to też akceptacja? Obcowanie z muzyką, teatrem? Poznawanie różnych dzieł sztuki? Na te pytania i wiele innych odpowiedzi będziemy szukać w trakcie realizacji projektu.  Nasze działania zaczęliśmy standardowo od stworzenia regulaminu i od indywidualnych odznak „ Z kulturą mi do twarzy”.   Kolejne niestandardowe pozwolą odkryć dzieciom inne znaczenie słowa kultura.

Głównym celem projektu jest promowanie kultury wśród dzieci i młodzieży. Jest on zgodny z Podstawą Programową i piątym kierunkiem polityki oświatowej na rok szkolny 2020 /2021 – wychowanie do wartości.

 

2X2020

KOCHANI!
2 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK) OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY!
Na znak przyjaźni, „pokojowych” sposobów rozwiązywania konfliktów i zwyczajnej życzliwości wybierzmy w ten dzień biały kolor ubrań! Nie masz? Znajdź w domu coś w tym kolorze: szalik, apaszkę, czapkę… maseczkę ? Niech zadziała wyobraźnia i kreatywność.
Dołączcie do Akcji! ?✌️?
2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w tym roku obchodzone po raz ósmy.

 

 

1 X 2020

 
UWAGA! KOMUNIKAT!
Od poniedziałku (1 października) rusza zbiórka makulatury!
Jak zwykle ogłaszamy konkurs klasowy! ?

 

 

30 IX 2020

 

W naszej szkole nie zapominamy o ważnych Dniach! ?
Chłopaki! Wszystkiego najlepszego!

 

29 IX 2020

UWAGA!
BUDŻET OBYWATELSKI!

https://www.krakow.pl/aktualnosci/242751,29,komunikat,budzet_obywatelski_z_basia_i_kapslem.html?_ga=2.5141553.345673870.1601274142-1050044322.1581491799&fbclid=IwAR2TFR-O61AjZHy7IrJfoMRZ6eX-MJCLROoczBM64ZRkTtNxorFS9ck8JR4

 

 

29 IX 2020

Projekt realizowany w szkolnej świetlicy pod hasłem: „Nasze prezentacje” mocno się rozkręca ?
Tym razem, tematem przewodnim były konie ?
Dziewczyny! Brawo! Było ciekawie, profesjonalnie i zabawnie! ?

28 IX 2020

28 września nasi uczniowie udowodnili, że każda pogoda jest dobra na wycieczkę rowerową. Odpowiednie ubranie, sprawny sprzęt, kondycja i… uśmiech na twarzy – rozgonią chmury! ?
Pani Kinga i Pan Marek też dali radę! ?
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, wsiądź na rower – nie daj się! ?

 

 

27 IX 2020

 

W naszej szkole stawiamy na zdrowy tryb życia! Sport lubimy w każdej postaci.
Tenis ziemny?! Czemu nie! ?
Zaczynamy wcześnie – bo od II klasy ?
Kto wie, może właśnie teraz swoją mistrzowską technikę doskonali nowy Djokovic czy Serena Williams? ? ?
 

 

25 IX 2020

 

Oto szpilki naszego Ciała Pedagogicznego ?
Mamy tu: szpilki na krześle, szpilki swobodne, w pozie prosto z wybiegu w Mediolanie ?, w domowym zaciszu, szpilki na trawie… , ale wszystkie występują w szczytnym celu!
65 pozdrawia Małych Wojowników! ???
PS Szczególne podziękowania dla Pani Kasi Sadko za podrzucenie szkole informacji o tej świetnej akcji. Dziękujemy ?

 

23 IX 2020

 

Zawsze dbamy o środowisko, a nowe, funkcjonalne kosze tylko nam to ułatwią!
Segregacja śmieci jest także dla dzieci! Papier, plastik, szkło i bio – zapamiętaj, jak to szło! ? ?
 

22 IX 2020

W świetlicy wiemy, że zgoda buduje! Dziś królują Dziewczyny, które wiedzą, jak wspólnie stworzyć coś pięknego!
W świetlicy i w całej szkole działamy w myśl zasady: Bądź kumplem! Nie dokuczaj! Tylko i aż tyle! ?

 

 

3 IX 2020

Słowo się rzekło, więc… ?
Spóźnione wpisy do „Złotej Księgi” za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 ?
Jeszcze raz gratulujemy!

 

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

W tym roku szkolnym nie będzie wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego. Wszyscy uczniowie spotkają się   1 września ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych godzinach i salach lekcyjnych.

 1. Oddziały przedszkolne pracują w godz. 7:00 do 17:00
 2. Klasa I godz. 9:15 sala gimnastyczna, uczniowie wraz z rodzicami wchodzą wejściem przy sali gimnastycznej, od strony parkingu za szkołą. Prosimy aby z dzieckiem był tylko jeden rodzic.

wychowawca p. Jolanta Włodarczyk

 1. Kasa II godz. 9:15 świetlica, uczniowie wchodzą wejściem północnym, z tyłu szkoły (od strony parkingu).

 wychowawca p. Małgorzata Olsza

 1. Klasa III godz. 9:15 sala nr 7, uczniowie wchodzą wejściem głównym od strony boiska. wychowawca p. Anna Jakubas
 2. Klasa IV godz. 9:25 sala nr 5 uczniowie wchodzą wejściem środkowym, z tyłu szkoły (od strony parkingu).

wychowawca p. Krystyna Wszołek

 1. Klasa V godz. 9:25 sala nr 4 uczniowie wchodzą wejściem głównym od strony boiska.

wychowawca p. Izabela Kubieniec

 1. Klasa VI godz. 9:25 sala nr 3 uczniowie wchodzą wejściem północnym, z tyłu szkoły (od strony parkingu).

 wychowawca p. Natalia Dudziak

 1. Klasa VII godz. 9:35 sala nr 2 uczniowie wchodzą wejściem północnym, z tyłu szkoły (od strony parkingu).

wychowawca p. Anna Bolek

 1. Klasa VIII godz. 9:35 sala nr 9 uczniowie wchodzą wejściem głównym od strony boiska. wychowawca p. Nikodem Kapek

 

Bardzo ważne!!!

 

 1. Prosimy aby uczniowie mieli złożone maseczki, które będą mogli zdjąć w sali lekcyjnej.
 2. Prosimy o zabranie torby, plecaka ponieważ uczniowie otrzymają komplet podręczników i ćwiczeń.
 3. Do szkoły na spotkanie z wychowawcą wchodzą tylko uczniowie, wyjątek stanowi klasa I.
 4. Spotkanie z wychowawcą trwać będzie 45 minut.

 

 

 

 

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DO DNIA 26 VI 2020 ROK.

Informacje związane z powrotem uczniów do szkoły:

W związku z sytuacją zagrożenia życia i zdrowia związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w Polsce; od 25 marca 2020r. do odwołania zadania szkoły: dydaktyczne oraz wychowawcze są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jednocześnie od 25 maja szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III.

 

Zarządzenie 13/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 65 w Krakowie  dnia 15. 05. 2020 r.

w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa zawierających zasady organizacji pobytu dzieci w oddziałach przedszkolnych.

Załącznik nr 1. Procedura bezpieczeństwa COVID-19

 

 

Zarządzenie 14/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 65 w Krakowie z dnia 20. 05. 2020 r.

w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa zawierających zasady organizacji pobytu dzieci w szkole

Załącznik nr 1. Zarządzenie COVID -19, 22 maja 2020r.

 

 

W dniach od 25 marca 2020r. do 26 czerwca 2020r. sekretariat będzie nieczynny.

Wszelką korespondencję można kierować na adres szkoły:  dyrektor@nasza65.pl

 

Więcej informacji o sytuacji związanej z koronawirusem – tutaj

 

  

 

26 VI 2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy !

 

1 VI 2020

 

Kochani Uczniowie!

 

Dzisiaj Wasze święto ! Z tej okazji życzymy Wam dużo uśmiechu, radości i spełnienia marzeń! 

Niestety nie możemy świętować tego dnia wspólnie z Wami w naszej szkole,ale mamy dla Was niespodziankę!

Miłego oglądania!

  

18 V 2020

Rok 2020 został ogłoszony rokiem Jana Pawła II.
Dzień 18. maja to 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II .
Przyłączamy się również do „świętowania” tej rocznicy. Oto prace naszych uczniów, którzy zechcieli wziąć udział w akcji: „Laurka dla Jana Pawła II”.

 

 

 

30 IV 2020

 

Szanowni Państwo

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021. Listy zostały udostępnione na drzwiach szkoły. Równocześnie została Państwu przesłana na adres e-mail informacja o wynikach rekrutacji.

Kolejny etap trwać będzie od 4 maja do 15 maja. Jest to czas na tzw. potwierdzanie woli przyjęcia. Ze względu na obecną sytuację wprowadzona zostanie nowa funkcjonalność modułu rekrutacyjnego Elemento. Wolę przyjęcia dziecka rodzic będzie mógł potwierdzić elektronicznie logując się na konto dziecka (krakow.elemento.pl). Funkcjonalność ta zostanie włączona dla rodziców w poniedziałek (4 maja). Można również przesłać skan potwierdzenia woli (potwierdzenie – klasa I) na adres sp65kw@poczta.onet.pl.

Lucyna Mendel-Brania

 

24 IV 2020

Szanowni Państwo

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021. Listy zostały udostępnione na drzwiach szkoły. Równocześnie została Państwu przesłana na adres e-mail informacja o wynikach rekrutacji.

Kolejny etap trwać będzie od 27 kwietnia do 08 maja. Jest to czas na tzw. potwierdzanie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia rodziców. Ze względu na obecną sytuację wprowadzona zostanie nowa funkcjonalność modułu rekrutacyjnego Formico. Wolę przyjęcia dziecka rodzic będzie mógł potwierdzić elektronicznie logując się na konto dziecka (krakow.formico.pl). Funkcjonalność ta zostanie włączona dla rodziców w poniedziałek (27 kwietnia). Można również przesłać skan potwierdzenia woli (załącznik – potwierdzenie woli) na adres sp65kw@poczta.onet.pl.

Lucyna Mendel-Brania

 

REKRUTACJA

 

Poniżej znajdują się linki informacyjne!

PORTAL EDUKACYJNY – REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA – INFORMACJE

FORMICO- FORMULARZ REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

PORTAL EDUKACYJNY – REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ – INFORMACJE

FORMULARZ REKRUTACJI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

24 IV 2020

Komunikat Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia:

Szanowni Państwo,

Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br. każdy mieszkaniec miasta Krakowa może przygotować i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl. Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje jak złożyć projekt znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl lub pod numerem 12 616 1111.  

Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji.
 
Włączenie się Państwa w działania promujące powyższy projekt ma duże znaczenie dla osiągnięcia związanych z nim założeń oraz promowania Krakowa jako miasta przyjaznego mieszkańcom.

 
Z poważaniem
 
Elżbieta Kois-Żurek
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia

 

17 IV 2020

 

Krakowskie firmy we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa rozpoczęły akcję #DajżeKompa. W jej ramach darczyńcy przekazują sprzęt komputerowy, który nie jest im już potrzebny i po przygotowaniu do użytkowania i zdezynfekowaniu trafi do krakowskich uczniów za pośrednictwem paczkomatów. Sprzęt ma być przekazywany uczniom na zawsze, nie tylko na czas nauki zdalnej. Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o zaangażowanie w realizację wspominanej inicjatywy, która nie uda się bez Państwa wsparcia oraz wiedzy o potrzebach uczniów uczęszczających do zarządzanych przez Państwa szkół.
Do udziału w akcji, za pośrednictwem strony www.dajzekompa.pl, mogą być zgłaszani uczniowie i nauczyciele z Krakowa. Projekt jest tak zaplanowany, żeby w pierwszej kolejności pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących i tu jest ogromna rola Państwa Dyrektorów. Wydział Edukacji przekazał Fundacji Poland Business Run dane kontaktowe do krakowskich szkół samorządowych i Fundacja ta będzie kontaktować się z Państwem z prośbą o weryfikację zgłoszonych do udziału w akcji uczniów z Państwa szkoły i informację, czy zgłoszone osoby według Państwa powinny otrzymać sprzęt komputerowy. Bardzo proszę o wsparcie Fundacji w tym zakresie. Dzięki temu wsparcie dotrze do faktycznie potrzebujących osób.
Równocześnie nadmieniam, że do udziału w akcji można zgłaszać także potrzebujących nauczycieli, w pierwszej kolejności akcja kierowana będzie do uczniów, w drugiej kolejności do nauczycieli.
Informacje dotyczące akcji #DajżeKompa, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie www.dajzekompa.pl oraz na Facebooku. W załączeniu przesyłam również materiały graficzne, które można wykorzystać, jeżeli będą Państwo zainteresowani publikacją informacji na temat akcji #DajżeKompa na stronach internetowych szkół.
Z wyrazami szacunku
Ewa Całus
Dyrektorka Wydziału Edukacji

 

 

 

14 II 2020

Takie piękne pisanki przygotowała klasa 4 !

 

 

21 III 2020

#ZespolKolorowychSkarpetek.

21 marca to światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i pierwszy dzień wiosny ! ☀️
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia.
Dołączyliśmy do akcji! Jest to wyraz naszej radości, tolerancji i solidarności z Osobami z Zespołem Downa. ?

PS mamy tu stopy naszych uczniów, rodziców, nauczycieli z rodzinami oraz …. Pani Dyrektor Szukaj, może kogoś rozpoznasz …

 

21 III 2020

Kto powiedział, że zdalnie nie możemy się WSPÓLNIE BAWIĆ ?

Z okazji pierwszego dnia wiosny zaproponowaliśmy naszym uczniom zabawę!

Zakręć kołem i do dzieła ——–> ruletka!        Baza? Tor przeszkód? A może musisz wyzwać rodzeństwo w bitwie w grze planszowej?

 

Nawet gdy sytuacja jest trudna i nie możemy się spotkać – daliśmy radę!

Zobaczcie sami:

 

Nasz Człowiek z MasterChef Junior!

Kuba Paliś z klasy V jest dalej w grze!
Gratulujemy, oglądamy w niedziele o godz. 20:00!
Jesteśmy z Ciebie dumni!

 

8 III 2020

DZIEŃ KOBIET!

Kwiaty od Samorządu Uczniowskiego dla naszych Pań! 

   

 

 

7 III 2020

Piątkowe prezentacje stały się już naszą tradycją . Tym razem poznaliśmy tajemnice minerałów. Pełen profesjonalizm prelegentek  zachwycił słuchaczy.
Poniżej także inne atrakcje świetlicowej rzeczywistości 

 

NASI LUDZIE W TELEWIZJI 

Zadanie na spostrzegawczość – znajdź znajomą twarz!
Podpowiedź: Mikołaj (kl. IV), Kuba (kl. V). 
Gratulujemy! Oglądamy w tę niedzielę i trzymamy kciuki!
Pasja to droga do spełniania marzeń! 

 

6 III 2020

Członkowie naszej załogi się szkolą!

21 krakowskich szkół i przedszkoli wzbogaciło się o zestawy automatycznych defibrylatorów szkoleniowych i fantomów, które są niezbędne do praktycznej nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Więcej informacji pod linkiem
https://www.krakow.pl/…/237672,26,komunikat,zestawy_do_resu…

5 III 2020 

Dzisiaj odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze nauki! Gratulujemy nagrodzonym:)

 

2III2020 

Jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji nauczyciele: E. Wielowska, N. Kapek i M. Zalewski zorganizowali II Szkolny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych, który przyjął tym razem charakter konkursu literackiego, w którym uczniowie naszej szkoły chętnie i bardzo licznie wzięli udział.

 

29 II 2020

Za nami, kolejna, solidna dawka wiedzy. Dzięki Monice z klasy I, poznaliśmy ciekawostki z życia motyli. Nazwy niektórych to istna gimnastyka dla każdego języka  Asia, z klasy III – profesjonalnie przedstawiła nam problem smogu. Dziękujemy za te prelekcje i zachęcamy Innych do podzielenia się z nami nową porcją wiedzy!

 

28 II 2020

klasa VII odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Uczniowie przekonali się, że książki to nie wszystko, co można w niej znaleźć

27 II 2020

27 lutego klasa 2 udała się do Muzeum Inżynerii Miejskiej. Celem naszej wyprawy był projekt:” Miasto Przyszłości”. Uczniowie wcielili się w architektów i zaprojektowali z mega-klocków Kraków za 100 lat. Oprócz zajęć zwiedziliśmy najnowszą wystawę Futuronauci.
Futuronauci zabrali nas w podróż przez osiągnięcia nauki i technologii.
Stanowiska multimedialne pozwoliły wcielić się w rolę członka załogi statku.
Podróż w przyszłość pokazała nam, że wszelkie zmiany w życiu są nieuniknione. To była naprawdę ciekawa i kształcąca wycieczka!

24 II 2020 

KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – EDYCJA VI – 2020 r.
Szanowni Państwo,
niebawem uczniów czeka wybór kolejnej ścieżki edukacyjnej. To jedno z pierwszych
tak poważnych wyzwań w życiu młodego człowieka, które będzie miało w przyszłości duży wpływ na jego dalsze życiowe wybory. Wykształcenie i wiedza decydują o zwiększeniu szansy na zdobycie interesującego zawodu zwłaszcza teraz, kiedy rynek pracy jest tak dynamiczny,
a zawody przyszłości będą zupełnie inne niż te, które znamy teraz. Istotne jest inwestowanie
w kompetencje. Myślenie perspektywiczne, ciekawość świata, otwartość na zmiany, praca
Prezydent Miasta Krakowa od lat realizuje działania oparte na przekazywaniu rzetelnej
i obiektywnej wiedzy, która pomaga zarówno Uczniowi, jak i Jego Rodzicom podjąć decyzję,
co do dalszego kształcenia.
W imieniu Pana Prezydenta zachęcam Państwa do udziału w VI edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się w tym roku od 2 do 6 marca.
Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Z każdym kolejnym rokiem oferty składane przez szkoły prowadzące kształcenie zawodowe są bardziej różnorodne, dając tym samym możliwość poniesienia kwalifikacji albo nawet przekwalifikowania się.
Wydarzeniem towarzyszącym tej inicjatywie są Otwarte Soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.
Zgodnie z ustaleniami Zespołu Doradczego Dyrektorów Szkół Technicznych w tym roku zostaną one zorganizowane 7 marca i 25 kwietnia.
Ewa Całus
Dyrektorka Wydziału Edukacji

 

24 II 2020

Znów ogłaszamy sukces!
Dziś, 24 lutego nasi Zawodnicy rozgromili przeciwników: 10:2; 11;4!
Mamy 1 miejsce w grupie i awans do kolejnej rundy półfinału.
Gratulacje dla naszej Drużyny!
Jak widać, nie tylko piłką nożną żyją Młodzi 

 

21 II 2020

W świetlicy szkolnej życie toczy się swoim rytmem 
Dzisiaj, Oliwka z klasy IV wraz ze swoimi koleżankami przedstawiła samodzielnie przygotowaną prezentację o fenkach pustynnych. Było ciekawie i profesjonalnie! Brawo za pomysł i świetną dawkę wiedzy!
Oliwko – gratulujemy!  Mamy nadzieję, że zachęciłaś dzieci do podzielania się z nami innymi ciekawostkami.
PS fenki to urocze stworzenia 

          

 

20 II 2020

Akcja Samorządu Uczniowskiego w „Tłusty Czwartek”
W ten radosny dzień nie zapomnieliśmy o Dzieciach, które cierpią głód.
Fundusze zebrane podczas dzisiejszej Akcji przekażemy na
rzecz głodujących Dzieci w Afryce.
O zebranej kwocie poinformujemy niedługo.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie! Wasze serca są ogromne i otwarte na potrzebujących???.

 

 

UWAGA!
Z okazji Tłustego Czwartku Samorząd Uczniowski zaprasza do zakupu słodkości!
Zebrane fundusze przekażemy do UNICEF – Akcja „Pomoc dla Nigru”
https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/pomocdlanigru/154…

Bo kto, jeśli nie my?

 

19 II 2020

Szkolimy się dla Was! 

W środę odbył się w naszej szkole „Spacer Edukacyjny”. Wydarzenie to było podsumowaniem kilkuletniego programu – Całościowy Rozwój Szkół 2 dotyczącego zmiany podejścia do systemu oceniania i pracy z uczniem podczas lekcji.  Cieszymy się, że możemy się dla Was rozwijać! 

Dziękujemy firmie Gołębnik oraz chórowi  szkolnemu za umilenie nam tego wydarzenia (film z występu na pasku z prawej strony).

 

             

17 II 2020 

Światowy dzień kota w Szkole Podstawowej nr 65 w Krakowie.

14 II 2020

Walentynki w naszej szkole!

 

13 II 2020

Nasz opiekun był i zdobywał wiedzę 
Więcej pod linkiem
http://www.krakow.pl/…/237250,34,komunikat,dzialamy__wiec_j…

 

12 II 2020

12 lutego uczniowie z klasy VII w ramach projektu: Uczeń – Obywatel wzięli udział w sesji Rady Miasta Krakowa oraz spotkali się z radnym Panem Starobratem. Młodzi obywatele mogli zapoznać się z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego. To cenna, żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie

 

 

27 I 2020 – 31 I 2020

 

W naszej szkole trwa akcja „Zima w Szkole”! 

24 I 2020

W dniu 24 stycznia Najukochańsze Babcie i Dziadkowie odwiedzili nasze przedszkole, dziękujemy za wzruszające, wspólne chwile i za to że Jesteście Babciu i Dziadku ?

 

24 I 2020

Nadszedł wreszcie czas, że Samorząd Uczniowski zorganizował planowaną od kilku lat ? „Filmową Noc w Szkole” Było to nie lada przedsięwzięcie, ale się udało! Frekwencja dopisała, humory także! Obejrzeliśmy: „Stalowego Giganta”, ” Wakacje z Mikołajkiem”, „Cudownego chłopaka” i „Mojego przyjaciel Hachiko”. Kinomanów sen zmorzył około 3 nad ranem, a pobudka była już o 7 rano Mamy nadzieję, że się podobało, a brak snu nie odbił się znacząco na Waszym i naszym (opiekunów) zdrowiu!

 

20 I 2020

 

W tym roku również wspieraliśmy akcję „Gwiazdka dla Zwierzaka”.

 

10 I 2020

 

Przed feriami udało się w naszej szkole zorganizować : „Zimowe Czytanie w 65”. Dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Teresie za tę potrzebną i miłą dla dzieci akcję

 

 

 

 

20 XII 2019 r.

A nasze jasełka – przygotowane przez klasę V, pod kierownictwem Pani Edyty i księdza Krzysztofa wyglądały tak!  Wszystko było zapięte na ostatni guzik! Grą aktorską zasłużyliście na Oscara! 

 

18 XII 2019 r. 

Polsko- angielski konkurs dzielnicowy – Słowo – Muzyka – Taniec

18 XII 2019 r.

NASZE ANIOŁY ZE SZKOŁY!
Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki na rzecz Fundacji „Promień Nadziei”
Jesteście Kochani! 

10 XII 2019 r. 

10 grudnia udziałem w konferencji „Mediacja Rówieśnicza – Szansa na Lepszą Przyszłość” zakończyliśmy I etap szkolenia naszych mediatorów.
Największe wrażenie zrobiła sędzia Anna Maria Wesołowska. Jej wykład poparty przykładami z długoletniej praktyki sędziowskiej bardzo zainteresował jakże wymagających młodych słuchaczy. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym świetnym wydarzeniu 
PS a zespół muzyczny dał czadu!

6 XII 2019 r.

MAMY ŚWIETNY PREZENT MIKOŁAJKOWY!
Pierwsze miejsce i złoty medal w turnieju koszykówki, rozegranym w Hali Korony!
Drużyno! Tak trzymać! 

6 XII 2019 r. 

MIKOŁAJKI!

 

6 XII 2019 r. 

Szkolenie MŁODYCH MEDIATORÓW

 

5 XII 2019 r.

 

„ANIOŁY ZE SZKOŁY”
18 GRUDNIA DOŁĄCZAMY DO AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ FUNDACJI „PROMIEŃ NADZIEI”

W środę (18 grudnia) wolontariusz z naszej szkoły przejdzie po klasach z puszką kwestarską i od chętnych osób zbierze symboliczną darowiznę na cele statutowe Fundacji.
Udział w akcji jest dobrowolny 

 

29 XI 2019 r.

 

Dzień Postaci z Filmu!
Samorząd Uczniowski : Pokaż nam swoje prawdziwe oblicze  Czy bliżej Ci do Elzy, czy Godzilli?   A może ….. ? Liczymy na odwagę, kreatywność i dobrą zabawę!

 

 

29 XI 2019 r.

Czas rozpocząć zabawy andrzejkowe! Z tej okazji klasa 4 wybrała się do „Dziórawego Kotła” na pokaz magii! Były magiczne eliksiry, „Muffiny, które przeżyły” i całe mnóstwo zaklęć!

26 XI 2019 r. 

Międzyszkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy „Mądra głowa – sprawne ręce” zorgnizowany przez SP nr 8 w Krakowie – tam też byliśmy!

 

 

22 XI 2019 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Słowo…regulamin grudzien 2019

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO

22 XI 2019 r.

Dzień życzliwości w naszej szkole! Z tej okazji na drzwiach klas pojawiły się kartki, na których każdy mógł zapisać coś miłego 😉

17 XI 2019 r.

 

BEZPIECZNA SZKOŁA – SZKOŁA MŁODYCH MEDIATORÓW
JESTEŚMY W PROJEKCIE!

Dziękujemy uczniom, którzy wskazali w swoich klasach osoby, które Ich zdaniem mogłyby zaangażować się w mediacje rówieśnicze.
To duże wyróżnienie i ogromne zaufanie do rówieśników. Wszyscy wybrani kandydaci wyrazili zgodę na udział w projekcie. Czekamy jeszcze na informacje od rodziców i ruszamy ze szkoleniami 

We wrześniu tego roku, w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018 – 2020 pn. „Bezpieczny Kraków”, w 28 placówkach szkolno-oświatowych ruszą zajęcia pn.„Szkoła dla młodych mediatorów”.

Istotnym elementem zajęć będzie przeprowadzenie warsztatów dla uczniów, czyli kandydatów na mediatorów rówieśniczych, którzy pod okiem nauczycieli – ich opiekunów, stworzą Szkolne Zespoły Mediacji.

Wiedza i doświadczenie nabyte w czasie zajęć pozwolą uczniom-mediatorom rówieśniczym na rozwiązywanie przez nich sytuacji konfliktowych, jakie często mają miejsce pomiędzy ich koleżankami i kolegami w szkole, co z pewnością przyczyni się do budowania zgranej, wolnej od agresji społeczności szkolnej.

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

www.bezpieczny.krakow.pl

[Not a valid template]

 

4-7 XI 2019 r. 

klasa 8 na Ukrainie

Patrzcie, podziwiajcie i razem z nami zanućcie 

Hej, tam gdzieś znad czarnej wody
Wsiada na koń Kozak młody.
Czule żegna się z dziewczyną,
Jeszcze czulej z Ukrainą.

Hej, hej, hej sokoły
Omijajcie góry, lasy, doły.
Dzwoń, dzwoń, dzwoń dzwoneczku,
Mój stepowy skowroneczku. … 

 

14 XI 2019 r.

VII KLASA – projekt UCZEŃ – OBYWATEL 

 

 

14 XI 2019 r.

 

I DEBATA OKSFORDZKA W SP NR 65 W KRAKOWIE
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się I Debata Oksfordzka. Było to prawdziwe wyzwanie nie tylko dla Młodych Mówców, ale także nas – organizatorów. Wszyscy byliśmy nieco spięci i onieśmieleni wymagającą formą tejże debaty.
Zaskoczył nas profesjonalizm, zdolności oratorskie oraz przygotowanie wszystkich zaproszonych drużyn.
Choć w każdym starciu mogła zwyciężyć tylko jedna drużyna, o przegranych nie ma tu mowy!
Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom i Nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem uczniów.
Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy!

PS w I starciu nasza szkoła odniosła zwycięstwo  

Poniżej przedstawiamy tezy trzech wystąpień.

I WYSTĄPIENIE
TEZA: Zakaz korzystania ze smartfonów w szkole jest w dzisiejszych czasach absurdem.

DRUŻYNY:
Propozycja: SZKOŁA Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Janczarskiego w Krakowie
Opozycja: Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Matejki w Krakowie

II WYSTĄPIENIE

TEZA: Jednolity strój szkolny jest potrzebny.
DRUŻYNY:
Propozycja: SZKOŁA Szkoła Podstawowa nr 26 im. Andrzeja Struga w Krakowie
Opozycja: Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. Wiktora Zina w Krakowie

III WYSTĄPIENIE

TEZA: Media ogłupiają społeczeństwo.
DRUŻYNY:
Propozycja: SZKOŁA Szkoła Podstawowa nr 47 im. Stefana Czarnieckiego w Krakowie
Opozycja: Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

 

12 XI 2019 r.

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 12. 11.

 

8 XI 2019 r.

#SzkołaDoHymnu
11:11
W skupieniu i z radością dołączamy do Akcji!
Niech nam żyje Niepodległa!

 

 

31 X 2019 r.

 

Uczniowie klasy VIII dołączyli do Akcji wysyłania pocztówek do żyjących Powstańców Warszawskich.
Pamiętamy o Was!
https://bohateron.pl/

[Not a valid template]

 

31 X 2019 r. 

Nie taka „Mitologia” straszna, jak ją malują 
V klasa skutecznie rozprawiła się z tym stereotypem.
Na warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Panią Edytę, przygotowała inscenizacje wybranych mitów.
Zabawa była przednia i mity stały się wszystkim jakby bliższe 

30 X 2019 r.

 

101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W środę (30.10) o godz. 11.00 z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polską zaplanowano okolicznościowe uroczystości na Pl. Niepodległości w miejscu dawnych koszar austriackich, gdzie rozpoczęła się akcja wyzwalania Krakowa. To przypomnienie, że „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu”. W programie miejskich obchodów znalazło się także m.in.: złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Legionistom Podgórskim na Rynku Podgórskim i na grobie kpt. Antoniego Stawarza oraz bieg sztafetowy o szablę kpt. Stawarza.

I my tam byliśmy ze Sztandarem naszej szkoły.
To była żywa lekcja historii, abyśmy nigdy nie zapomnieli jaką wartością jest wolność i niepodległość.

 

29 X 2019 r.

29 października, klasa V zakończyła realizowany w naszej szkole cykl warsztatów „Podaruj chwilę”. Dotknięcie problemów z jakimi borykają się niepełnosprawni pozwoli nam na pewno szerzej otworzyć oczy na ich codzienne zmagania z rzeczywistością. Bardzo dziękujemy Pani Annie Pardyak za pokazanie nam świata, który nie dla wszystkich wygląda tak samo.
http://mdkna102.krakow.pl/?page_id=181

 

28 X 2019 r.

Dzień Kolorowych Skarpetek Nie do Pary!
Kto powiedział, że skarpety muszą być do pary? Kto powiedział, że muszą być w jednolitym kolorze? Dziś w naszej szkole na nogach królowały: truskawki, arbuzy, owady! SU dziękuje Wszystkim za dołączenie do zabawy! 
Niech kolor będzie z Wami!

 

 

25 X 2019 r.

Uroczyste podsumowanie projektu: „Szkolne Ekopomysły” w Urzędzie Miasta Krakowa

 

24 X 2019 r.

I my tam byliśmy!
Były dyskusje, burze mózgów i wymiana doświadczeń. Smaczny poczęstunek dodawał energii a wesołe tańce i karaoke poszerzały uśmiechy na naszych twarzach 
Dziękujemy za zaproszenie. Za rok na pewno znów się zjawimy 

24 X 2019 r. 

 

Piłkarska jesień wciąż trwa. Nasi młodsi piłkarze z klas IV-VI zajęli wysokie miejsce w turnieju. Zapewne to nie jest Ich ostatnie słowo !

 

 

 

21 X 2019r. 

 

Wycieczka 7 klasy do muzeum lotnictwa

21 października, klasa VII zrealizowała  swoją nagrodę za zajęcie II miejsca w Rowerowym Maju. Pogoda była majowa i humory dopisywały (patrz zdjęcia )!

 

 

 

22X 2019 r. 

Ślubowanie pierwszoklasistów

16 X2019 r.

Bijemy rekordy w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy!

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ!

Było nas aż 170 osób!

 

 

11 X 2019 r.

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji klasa 4 przygotowała uroczysty apel podczas którego nie zabrakło życzeń dla nauczycieli.

Zapraszamy na fotorelację

jeszcze jedna fotorelacja – dziękujemy Pani Annie Lampie – Stawowy

9 X 2019r.

Mamy już wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego!

Przewodniczącą ponownie została Alicja Cholewa z kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!

 

 

8 X 2019r.

 

Wybory do SU!
Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu SU. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, bez większych zakłóceń. Serdecznie dziękujemy profesjonalnej Komisji Wyborczej 🙂 oraz wyborcom, którzy bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do tego święta szkolnej demokracji. Ostateczne wyniki wyborów podamy wkrótce.
Fotorelacja poniżej.

 

4X2019 r. 

 

 

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów! 

Nasza szkoła bierze aktywny udział w projekcie BEZPIECZNY KRAKÓW, w ramach którego uczniowie wypełniają ankiety a nasi nauczyciele uczestniczą w licznych szkoleniach!

 

3X2019 r.

To już 8X2019 r odbędą się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole! Zanim jednak podejmiemy decyzję – warto zapoznać się z postulatami wyborczymi naszych kandydatów! Dzisiaj właśnie mieli okazję zaprezentować się społeczności szkolnej 😉

 

3X2019r.

 

Wiemy, że każdy głos się liczy! I nasz głos też ma znaczenie!

Głosujemy w budżecie obywatelskim

1 X 2019r.

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych – w naszej szkole również go obchodziliśmy! Już po raz drugi każda klasa przygotowała informacje na temat danego kraju i zaprezentowała go koleżankom i kolegom. Było bardzo smacznie i kolorowo! Dzięki doskonale przygotowanym plakatom wiemy więcej o krajach takich jak Gruzja, Chorwacja, Włochy, Irlandia, Kanada, Australia, Argentyna i Norwegia! Uczniowie mieli okazję poznać tradycyjne stroje, poznać język oraz skosztować smakołyków! Zapraszamy na fotorelacje!

(Dziękuję pani A. Lampie z udostępnienie zdjęć)

 

30 IX 2019 r.

 

Mamy to!
Podczas turnieju piłkarskiego szkół krakowskich dla klas VII i VIII nasza szkoła zajęła III miejsce. W niezwykle pasjonującym meczu o III miejsce w regulaminowym czasie gry było 1:1. O tym, kto zwycięży zdecydowały rzuty karne.
Gratulujemy!

 

 

27 IX 2019 r.

 

Budżet obywatelski: zachęcamy uczniów do głosowania!

 

https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/233361,1812,komunikat,budzet_obywatelski__zachecamy_uczniow_do_glosowania_.html

 

 

27 IX 2019 r.

 

SZANOWNI RODZICE!

 

Przedstawiamy propozycje ubezpieczenia na rok szkolny 2019/2020 !

OWU NNW Szkolne IV RODO

NNW IV 184 KARTA

2019_09_25_Oferta_dla_SP_65_Golikówka_Przedszkole

2019_09_25_Oferta_dla_SP_65_Golikówka_Podstawówka

 

 

24 IX 2019 r.

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU STARS

 

 

21 IX 2019 r.

 

SZKOLNE EKOPOMYSŁY

21.09.2019, sobota – a my w Zespole Szkół Chemicznych na ul. Krupniczej realizujemy projekt: „Szkolne Ekopomysły”
Powstaje kompostownik
Bo chemia nie jest taka straszna, jak ją malują

 

17 IX 2019 r.

 

KOCHANI!

 

Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur do zbliżających się wyborów do nowych władz Samorządu Uczniowskiego.
Chcesz coś zmienić w szkole, masz ciekawy pomysł, charyzmę, umiesz porwać tłumy? 
Jeżeli tak, to SU jest Twoim przeznaczeniem.  Nie oglądaj się na innych – zgłoś się i działaj! 

 

Znalezione obrazy dla zapytania leader

 

09 IX 2019r. 

#naukobus # planetobus

 

 

Było bardzo naukowo, bardzo ciekawie i z dużą dawką radości! Naukowcy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy zaprosili naszych uczniów na pokazy do Domu Kultury Rybitwy. W Naukobusie uczniowie badali tajniki podstaw fizyki – sprawdzali działanie siły odśrodkowej, grawitacji, przewodzenie czy poznawali człowieka od środka. W mobilnym planetarium zobaczyli gwiazdozbiory, planety i księżyce – a nawet czarną dziurę! Najlepsza nauka to ta przez zabawę! Dziękujemy!

Więcej zdjęć w galerii

 

 

30 V 2019r.

KONKURS WIEŻA BABEL

W marcu Alicja Cholewa – uczennica klasy VII uczestniczyła w bardzo ciekawym wydarzeniu, jakim był

 KONKURS LINGWISTYCZNY WIEŻA BABEL

„Wieża Babel” to konkurs z lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych organizowany od roku szkolnego 2006/07 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy

z LO nr III we Wrocławiu.

 

11 IV 2019r.

INFORMACJE W ZWIĄZKU

Z EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY

Uczniowie przychodzą do szkoły w dniach egzaminów (15, 16, 17 kwietnia) na godzinę 8:30.

Obowiązuje strój galowy.

Uczeń przynosi ze sobą legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości.

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z CZARNYM tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych. Nie należy przynosić do sali egzaminacyjnej piórników, toreb, plecaków.

Dodatkowo na egzaminie z MATEMATYKI każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeśli będzie konieczne ich wykonanie – zdający wykonują długopisem.

Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy MP3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali. Przyniesione telefony uczniowie przed egzaminem deponują w wyznaczonym miejscu.

Butelkę z wodą należy postawić obok stolika, aby uniknąć możliwości zalania arkusza egzaminacyjnego.

 

 

8 IV 2019r.

4 IV 2019r.

LIST PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA DO RODZICÓW

 

Zachęcamy do przeczytania listuKLIK

 

8 III 2019r.

SERDECZNE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH KOBIET!

4 II 2019r.

 

4 – 8 LUTEGO

TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA

 

 

Od poniedziałku 4 lutego w Krakowie startuje kampania przeciw mowie nienawiści
Krakowski Tydzień Dobrego Słowa.
Akcja skierowana jest przede wszystkim do krakowskich szkół,
zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Krakowski Ośrodek Terapii Katarzyna Czaczuń mówi,

iż każda ze szkół ma sama zdecydować, jakie działania zostaną podjęte i dostosować

je do swoich potrzeb.

„Żeby dzieci same sobie pokazały, że można do siebie mówić dobrze, bo obrażanie, dokuczanie

i wyśmiewanie się z innych wynika z problemów z komunikacją.

Chcemy, żeby dzieci stawały po stronie tych, którzy są wyśmiewani,

wspierali ich i żeby nie przyłączali się do hejterów, żeby uczyli się wybierać.

Żeby wiedzieli, że w grupie jest siła również wtedy, gdy grupa jest dobra”

– powiedziała Katarzyna Czaczuń.

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/tydzien-dobrego-slowa-w-krakowie-beda-walczyc-z-mowa-nienawisci-zaczepiscie/ar/13847944

 

4 II 2019r.

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 65

IM. CZESŁAWA JANCZARSKIEGO W KRAKOWIE

Rodziców oraz uczniów, zainteresowanych ofertą naszej szkoły, serdecznie zapraszamy

na DZIEŃ OTWARTY.

Odbędzie się 26 lutego 2019r. w godzinach

od 8:00 do 17:00.

ZAPRASZAMY!

 

2 I 2019r.

UWAGA! KONKURS!

„TRADYCJE I ZWYCZAJE

KRAJÓW UE”

Zwyczaje i tradycje to głęboko zakorzenione w nas elementy kultury. Dorastając w ich towarzystwie budujemy naszą tożsamość. Są jednym z głównych czynników warunkujących to, jak widzimy świat. Mogliśmy szczególnie odczuć to w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Zaskakujące może być doświadczanie postrzegania otoczenia oczyma ludzi, wyrosłych wśród innych obyczajów i przekazywanych z pokolenia na pokolenie tradycji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który przybliży uczestnikom te kwestie.

Szczegóły poniżej:

TRADYCJE, ZWYCZAJE – REGULAMIN 2019

KARTA ZGŁOSZENIA/RODO

 

 

23 XII 2018r.

18 XII 2018r.

ZIMA W SZKOLE 2018/2019

W pierwszym tygodniu ferii zimowych,

tj. od 14 stycznia 2019r. do 18 stycznia 2019r.,

w godzinach od 8:00 do 16:00

w szkole będą miały miejsca zajęcia w ramach akcji „Zima w szkole”.

Zapraszamy uczniów, których Rodzice we wskazanym terminie zadeklarowali uczestnictwo.

Życzymy dobrej zabawy!

 

26 XI 2018r.

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE!

Kolejne zebranie odbędzie się 27 XI 2018r. (wtorek).

Szczegóły u wychowawców.

Zapraszamy!

9 XI 2018r.

TAKI DZIEŃ SIĘ ZDARZA RAZ!

MAMY NIEPODLEGŁĄ!

#RekorddlaNiepodległej

W piątek 9 listopada 2018r. dokładnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Natomiast około 11:20 miała miejsce część artystyczna.

Były to niezwykle wzruszające chwile.

 

 

14 X 2018r.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO,

DRODZY NAUCZYCIELE!

Gdy jest spojrzenie zmęczone, stroskane,
dłonie w bezruchu gdzieś zatrzymane,
gdy kropla żalu…
Gdy ma się łzę jawną, co z oczu spływa
i tę ukrytą, a tych nie ubywa…
Gdy bywa, że się wybiegło z klasy,
bo sił zabrakło by wytrwać dłużej.
I gdy wiadomo, że to powtórzę.

By czuć, że jednak i że pomimo.
By czuć,  że z sercem, że razem z Wami!
By były dni zdobione szczęścia chwilami!
By była cierpliwość, choć z duszą rozdartą… 
By była wiara, że jednak warto!

parafraza wiersza M. Żylskiej

Serdeczne życzenia dla wszystkich Nauczycieli – również nauczycielom nauczycieli

i ich nauczycielom;

tym, których spotykamy codziennie i tym, którzy zostali we wspomnieniach

składa społeczność SP65.

 

14 X 2018r.

KONKURS WIEDZY O PODGÓRZU 2018

      

„Lubię to moje miejsce – bożym planowaniem

przeznaczone, nadane – w cudnym kątku ziemi.

W serce serdecznym piórem zostało wpisane –

widok z okna się w świata widzenie przemienił.”

R. Strug

 

12 listopada 2018r. o godz. 9:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 65 w Krakowie

odbędzie się

KONKURS WIEDZY O PODGÓRZU „KAŻDE MIEJSCE OPOWIADA SWOJĄ HISTORIĘ”.

W tym roku będzie miał on charakter szczególny, ze względu na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości RP. W ramach wydarzenia  organizator przygotował różne konkursy.

12 listopada będzie miał miejsce INDYWIDUALNY KONKURS WIEDZY W FORMIE TESTU,

A NASTĘPNIE WIELKI TURNIEJ ZESPOŁOWY „HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY”.

TEGO SAMEGO DNIA ODBĘDZIE SIĘ TEŻ KONKURS REPORTERSKO – DZIENNIKARSKI. 

Pozostałe konkursy polegają na nadesłaniu do organizatora do 9 listopada (data wpływu) prac, zgodnie z wytycznymi regulaminów. 

Pragniemy, aby wydarzenie to miało charakter festiwalu historii i miłości małej Ojczyzny. Niechaj nadrzędnym celem stanie się

wyzwolenie dociekliwości poznawczej uczniów w zakresie tego, co cenne i piękne w historii naszej niezwykłej dzielnicy. Będzie to możliwe dzięki promowaniu szlachetnego współzawodnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Szczegóły:

KONKURS – INFORMACJE OGÓLNE

KONKURSY DLA KLAS 1 – 3

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY/KLASY 4- 7

KONKURS REPORTERSKO – DZIENNIKARSKI/KLASY 4 – 7

KONKURS WIEDZY – TEST ORAZ WIELKI TURNIEJ „HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY”/KLASY 4 – 7

KARTA ZGŁOSZENIA do przesłania na sp65kw@poczta.onet.pl

14 X 2018r.

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W SP 65!

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku, w połowie tego pięknego, jesiennego miesiąca, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki udzielania pierwszej pomocy. W 2017 roku w wydarzeniu wzięło udział 85 100 uczestników. 

Jak będzie w tym roku?

Już po raz czwarty jesteśmy częścią tej niezwykłej inicjatywy.

SPOTYKAMY SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ SP65 JUŻ 16 X 2018r.

w GODZINACH 12:00 – 12:30. 

Koordynatorem szkolnym akcji jest p. Teresa Palonek.

 

12 IX 2018r.

PIERWSZE ZEBRANIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2018/2019, które odbędzie się

18 IX 2018r. o godzinie 17:30.

Tematyka zebrań obejmować będzie ważne zagadnienia organizacyjne związane

z rozpoczętym rokiem. Zachęcamy do udziału.

Ogłoszenie (data i godzina) dotyczy WSZYSTKICH KLAS.

04 IX 2018r.

UDZIAŁ W PROJEKCIE

EKO – LOGICZNI

Nasza szkoła w roku 2018/2019 dołączyła do projektu edukacyjnego Miasta Krakowa współfinansowanego ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Projekt jest skierowany do uczniów krakowskich szkół podstawowych i szkół

z  oddziałami gimnazjalnymi oraz dzieci z samorządowych przedszkoli.

Uczestnicy projektu:

ok. 100 uczniów z 25 szkół

ok. 250 dzieci z 10 przedszkoli

 

Projekt dotyczy działań z zakresu edukacji ekologicznej, a jego główne cele to:

budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży;

rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska i racjonalne korzystanie z jego zasobów;

promowanie działań dotyczących ochrony elementów ekosystemu, w tym powietrza w mieście.

31 VIII 2018r.

 

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH


Uczniowie wszystkich klas otrzymają komplety podręczników w pierwszym tygodniu nauki.

Poniżej zamieszczamy listę podręczników

do religii:

klasa I: Ćwiczenia dla I klasy szkoły podstawowej „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”, redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski;

klasa II: Ćwiczenia do nauki religii dla II klasy szkoły podstawowej „Kochamy Pana Jezusa”, redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski;

klasa III: Ćwiczenia dla III klasy szkoły podstawowej „Przyjmujemy Pana Jezusa”, redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski;

klasa IV: Ćwiczenia do religii dla IV klasy szkoły podstawowej „Słuchamy Pana Boga”, redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

 

W pozostałych klasach – bez książek. 

30 VIII 2018r.

WRACAMY DO SZKOŁY!ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice! Już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z Wami.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego:

8:00 – Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP

9:15 – uroczystość w szkole

Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach (do około 10:15).

Zapraszamy!

19 VI 2018r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca (piątek) spotykamy się po raz ostatni przed wakacyjnym wypoczynkiem na UROCZYSTYM ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

8:00 – Msza Święta

9:15 – uroczystość w szkole

 

 

18 VI 2018r.

LATO W SZKOLE 25 VI – 13 VII

W dniach od 25 czerwca do 13 lipca odbywać się będzie akcja LATO                        W SZKOLE.              Z zajęć można korzystać w godzinach 8:00 – 16:00. Zapraszamy! 🙂

 

26 V 2018r. 

NIECH DZIŚ ŚPIEWA DZIECIĘCE SERCE…

Kochane Mamy! W ten wyjątkowy dzień przesyłamy Wam tysiąc najgorętszych całusów, a każdy z nich wyraża wdzięczność, miłość, przeprosiny i prośbę, by nigdy nie zabrakło Wam siły, zdrowia                           i cierpliwości. 

Droga Mamo – czy jesteś tuż obok, czy w podróży dalekiej,                            w codziennych zdarzeń nawale – z mojego serca nie znikniesz wcale! 🙂

25 V 2018r.

Harmonogram najbliższych zebrań 29 maja (wtorek):

KLASY V, VI, VII – zebranie godz. 17:00

KLASY IV i II – dzień otwarty/konsultacje

KLASY I i III – zielona szkoła

 

13 V 2018r.

TO JUŻ 9 CZERWCA – SZKOLNY

PIKNIK RODZINNY

9 czerwca, w sobotę w naszej szkole odbędzie się – zgodnie z tradycją – Szkolny Piknik Rodzinny, który urozmaicą liczne atrakcje i niespodzianki. Szczególnie uroczysty charakter będzie miała w tym roku INAUGURACJA PIKNIKU. W związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości RP, o 10:00 rozpoczniemy nasze szkolne święto specjalnym

BIAŁO – CZERWONYM PRZEJAZDEM ROWEROWYM. 

Wkrótce pozostałe informacje na temat pikniku.

 

7 V 2018r.

ROWER, ROLKI, HULAJNOGA – 

PIĘKNA JEST DO SZKOŁY DROGA 🙂

 W dniach od 7 do 20 maja uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczestniczą

w akcji ROWEROWY MAJ – KLIK

 

20 IV 2018r.

III SZKOLNE DYKTANDO O ZŁOTE PIÓRO MISTRZA CZESŁAWA JANCZARSKIEGO

Miło nam poinformować, że zwycięzcami III Szkolnego Dyktanda o Złote Pióro Mistrza Janczarskiego zostali:

w klasach II – III: JAN GLĄDYS

w klasach IV – V: MAGDALENA INDYK

w klasach VI – VII: DAGMARA SZEWCZYK.

Eliminacje klasowe odbyły się w marcu. Tuż przed Wielkanocą dwunastu finalistów zmierzyło się             z najeżonym trudnościami ortograficznymi tekstem o tematyce niepodległościowej. W tym roku dyktando miało szczególną wymowę – w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości treść dyktand ściśle nawiązywała do tego wyjątkowego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za entuzjazm, a zwycięzcom GRATULUJEMY! 

Wkrótce fotorelacja.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK POSZŁOBY TOBIE. TEKSTY DYKTANDA

11 IV 2018r.

Uprzejmie informujemy o dodatkowym terminie zebrania z Rodzicami. Odbędzie się ono

24 kwietnia (wtorek) 2018r.

Ogłoszenie dotyczy wszystkich klas.  

 

11 IV 2018r.

BUDŻET OBYWATELSKI

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi 

BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

Czym jest Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego?

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. 

Budżet Obywatelski to w sumie 8 mln zł!

 

 

27 III 2018r.

RADOSNEJ WIELKANOCY!

 

12 III 2018r.

KONKURS WIEŻA BABEL 2018

W marcu Bartłomiej Kowalski – uczeń klasy VII uczestniczył w bardzo ciekawym wydarzeniu, jakim był

 KONKURS LINGWISTYCZNY WIEŻA BABEL. „Wieża Babel” to konkurs z lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych organizowany od roku szkolnego 2006/07 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z LO nr III we Wrocławiu. Opiekę merytoryczną nad Bartłomiejem sprawowała pani Ewa Talarek – nauczyciel języka hiszpańskiego. 

 

 27 II 2018r.

ZASADY REKRUTACJI 2018/2019

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi rekrutacji

na rok szkolny 2018/2019:

SZKOŁA – KLASA I

PRZEDSZKOLE

Rekrutacja odbywa się w dniach 1 – 30 marca 2018r. w godzinach od 8:00 do 15:00. Niezbędne dokumenty dostępne są w sekretariacie szkoły. W późniejszych godzinach popołudniowych (do 17:00) wnioski można przekazać nauczycielom świetlicy szkolnej lub przedszkola.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją o możliwości elektronicznego złożenia wniosku:

https://krakow.formico.pl/formico-parents/main.action

https://krakow.elemento.pl/elemento-parents/main.action